16 Јануари, 2018
0.2995
    KMB 3051.4    0.8%     OKTA 3105    -2.26%     RMDEN16 94.1    0.48%     RZUS 103    0%     STB 930    0%

(ВИДЕО) Поплава однесе автомобил со патници

Објавено во: Свет 12 Јануари, 2018

Пожарникари снимија како поплавата во Калифорнија носи автомобил со патници.

Во возилото имало неколку луѓе, и не се знае што се случило со нив. 

Во поплавите во Калифорнија загинаа 17 луѓе, а 8 лица се сметаат за исчезнати. 

Северозападно од Лос Анџелес имаше одрони. 

Обилните дождови кои наврнаа во понеделник и вторник направија хаос. 

 

Можеби ќе ве интересира

Расизмот на Трамп извади на „Тајмс сквер“ стотици протестанти

Расизмот на Трамп извади на „Тајмс сквер“ стотици протестанти

Нимиц: Со години не сум дал нови идеи, сега има позитивен моментум

Нимиц: Со години не сум дал нови идеи, сега има позитивен моментум

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД КИДНАПИРАНИТЕ ДЕВОЈЧИЊА ОД БОКО ХАРАМ: Каква порака имаат?

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД КИДНАПИРАНИТЕ ДЕВОЈЧИЊА ОД БОКО ХАРАМ: Каква порака имаат?

(ФОТО+ВИДЕО) ПАНИКА: Еве како изгледаше лажната тревога на Хаваи

(ФОТО+ВИДЕО) ПАНИКА: Еве како изгледаше лажната тревога на Хаваи

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Десетици милиони луѓе ќе бидат погодени од поплави

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Десетици милиони луѓе ќе бидат погодени од поплави

Лавров: САД реши Македонија да влезе во НАТО, секој договор со Грција ќе го поддржиме

Лавров: САД реши Македонија да влезе во НАТО, секој договор со Грција ќе го поддржиме

(ВИДЕО) НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Се урнал меѓукат на зградата на берзата, 28 повредени

(ВИДЕО) НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА: Се урнал меѓукат на зградата на берзата, 28 повредени

Кинезите ќе се офајдат: Европска модна компанија оди во нивни раце?

Кинезите ќе се офајдат: Европска модна компанија оди во нивни раце?

Blue Monday - Најдепресивниот понеделник во годината

Blue Monday - Најдепресивниот понеделник во годината