16 Јануари, 2018
0.8816
    KMB 3051.4    0.8%     OKTA 3105    -2.26%     RMDEN16 94.1    0.48%     RZUS 103    0%     STB 930    0%

Уште една голема блок трансакција со акциите на Комерцијална

Објавено во: Финансии 12 Јануари, 2018

Акциите на Комерцијална банка продолжуваат да бидат атрактивни хартии од вредност за инвеститорите, па така не застанува серијата на блок трансакции извршени преку Македонска берза.

Овој пат преку блок трансакции се купени 6.349 акции од Комерцијална банка АД Скопје со поединечна вредност од 2.420 денари по акција. Вкупната трансакција има вредност од 15.364.580 денари што е отприлика 250 илјади евра.

Овој пакет на обични акции со право на глас претставува 0,28% од основната главнина на друштвото Комерцијална банка АД Скопје.

Можеби ќе ве интересира

БИЗНИС КОЈ НОСИ ПО 12.000 ЕВРА ГОДИШНО: Можете да почнете и со мала површина

БИЗНИС КОЈ НОСИ ПО 12.000 ЕВРА ГОДИШНО: Можете да почнете и со мала површина

Според „Goldman Saks“ биткоинот е новото злато

Според „Goldman Saks“ биткоинот е новото злато

Трансфери на акциите на Гранит и Тиквеш - За каква зделка се работи?

Трансфери на акциите на Гранит и Тиквеш - За каква зделка се работи?

Ворен Бафет има 100 милијарди долари - На што ќе ги потроши?

Ворен Бафет има 100 милијарди долари - На што ќе ги потроши?

Како ќе се одрази врз златото кинеското бегање од доларот?

Како ќе се одрази врз златото кинеското бегање од доларот?

7 неверојатни факти за богатството на Џеф Безос, најбогатиот човек во светот

7 неверојатни факти за богатството на Џеф Безос, најбогатиот човек во светот

ЖИВЕАТ КАКО ШТО СОНУВАЛЕ: Ја продал компанијата, сега патува и заработува со своето семејство

ЖИВЕАТ КАКО ШТО СОНУВАЛЕ: Ја продал компанијата, сега патува и заработува со своето семејство

1 совет кој што нема да ви се допадне, но ќе ја спаси вашата кариера

1 совет кој што нема да ви се допадне, но ќе ја спаси вашата кариера

Три навики на Бафет за пат до богатство

Три навики на Бафет за пат до богатство