20 Јануари, 2018
0.3856
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

СКОПЈЕ НЕ Е ПО НИВЕН ВКУС: Имаат успешни кариери, а живеат во внатрешноста

Објавено во: Стил 12 Јануари, 2018

Музиката нема граници. На луѓето или им се допаѓаш или не, без разлика дали си на периферијата од некој помал град или во срцето на метрополата, едногласни се музичарите кои имаат видлив успех и без менување на местоположбата

Скопје е центарот на естрадните случувања, но многу докажани имиња од домашната музичка сцена никогаш комплетно не се преселија во главниот град. Животот во внатрешноста значи помирно секојдневие, но и дополнителни предизвици кога треба да се презентира песна, спот или албум. Секој нов проект подразбира чести патувања навреме да се стигне на интервју, закажано снимање или за некој друг промотивен ангажман. Во денешно време постојат различни начини на комуникација и презентација, но физичката присутност останува важна.

Идеално за семеен живот

Талентираните автори, сестрата и братот Магдалена и Лазар Цветковски се еден од најангажираните тандеми и барем една нивна тема досега имаат отпеано речиси сите звучни имиња на естрадата. И покрај обемот на работа, тие останаа да живеат во родниот крај.

– Никогаш не се преселивме во Скопје, иако ни е на 20 минути со автомобил и многу често доаѓаме. Во Тетово не е толку динамично и имаме повеќе време и приватност за креативно да му се посветиме на тоа што го правиме. Работиме од срце и се радуваме на секој успех, а најмалку е важно која е нашата моментална адреса – изјавија во една прилика Цветковски.


Можеби ќе ве интересира

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини