20 Јануари, 2018
0.4289
    ALK 7650    0.02%     BESK 9991    -3%     GRNT 824.02    0.32%     KMB 3152.12    0.17%     MTUR 4250    1.19%     OHB 5200    4%     OKTA 3111    -8.96%     RMDEN16 94.4    0%     RZUS 113    9.51%     SLAV 6100    95.89%     STB 960    1.65%     STIL 151.56    0.58%     TIKV 153    -2.55%     TKVS 3202    1.72%     TNB 13228.04    0.22%     TTK 951.17    1.04%     UNI 2000    0.03%     ZPKO 2710    4.23%

КАДЕ ЗИМУВААТ ПОЗНАТИТЕ: Во Бугарија на бордање, во Србија на топла ракија

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2018

Бугарските ски центри, а поретко македонските или српските, годинава се најатрактивни за домашните јавни личности. Некои од нашите соговорници се страсни љубители на скијањето, некои на бордањето, некои мразат зима и одат на планина само поради чистиот воздух. Дел од нив место на планина ќе патуваат низ Европа. Неколку македонски пејачи, водители и еден моден менаџер за Женски магазин ја раскажаа својата зимска приказна.

„Бадник и Божиќ ги поминавме на Копаоник. Таму вртевме лепче со паричка, во куќата се падна. Времето ни се погоди, последните три дена имаше многу сонце на патека. Патеките убави, луѓето фини, топли, љубезни, мили. На патеките имаше многу фраерски кафулиња со диџеи и журки. Греено вино, ракија, крофна и пак на патека. И Димитар и јас веќе бордаме солидно и многу е интересно. По патека, одевме во спа центарот на опуштање. Два дена откако се вративме од Копаоник, заминавме во Пампорово. Копаоник љубовно, Пампорово со друштво,“, раскажа Сара за нејзината зимска приказна со сопругот, водителот и ПР менаџер Димитар Атанасовски.

„Не сум по зимските спортови ниту пак ја сакам зимата. Зимно време сум како мечка во зимски сон, чекам да дојде пролет. Дури на почетокот на февруари ќе одам на едно планинско место во Италија со дел од моето друштво. И едвај ќе чекам да дојде пролет, за да одам во Америка на подолго време.“, ни рече Елена Ристеска.

Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

Интервју Ида Протугер Вељковиќ: Докторот ми рече „нема надеж“, но јас решив да се борам

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

ЖЕНСКИ МУАБЕТ СО ЕДИНА МУСА, КОШАРКАРКА И ФИТНЕС ШАМПИОН: Сексапилот ми е само плус

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини