16 Јануари, 2018
1.9787
    KMB 3051.4    0.8%     OKTA 3105    -2.26%     RMDEN16 94.1    0.48%     RZUS 103    0%     STB 930    0%

ИСПЛАТЛИВА ИНВЕСТИЦИЈА: Шест начини како да вложувате во себе

Објавено во: Стил 10 Јануари, 2018

Aко сакате да вложите во нешто и тоа да ви се врати, тогаш вложете во себе. 

Со вложувањето во себе си помагате ментално, емоционално, физички и финансиски. 

Ако дневно читате по 6 минути можете за 68% да го намалите стресот. Ова е добар начин да го изградите своето знаење во секоја област. Успешните луѓе и милионери препорачуваат читање на книги. 

Пишувајте и тоа најмалку 10 до 15 минути дневно, а можете и да водите дневник. Ако напишете денеска кратка приказна, поезија, ќе дојде време кога тоа ќе ви се врати. 

Посетувајте семинари и конференции и на тој начин ќе запознаете стручни лица. 

Развијте ги своите вештини, научете да возите, научите странски јазик, гответе, стекнете некој нов сертификат. 

Имате ли листа на работи кои мора да ги направите. Ако немате, тогаш направете го тоа. 

Бидете среќни, позитивни и благодарани. Тренирајте го својот ум за да реагирате позитивно во секоја ситуација. 

Можеби ќе ве интересира

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

Отворено со Маја Величкова: Најдобро што знам, љубовта да ја растам

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

ОТВОРЕНО СО ПЕЈАЧКАТА РОСАНА САРИЌ-ТОДОРОВСКА: Без Маријана, душата ми е на половина

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

НАУТРО ЧИСТЕЊЕ, НАВЕЧЕР КУРС: Еве како е во Германија

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

(ГАЛЕРИЈА) ЕМОТИВЕН ВАСИЛИЧАРСКИ КОНЦЕРТ ВО МОБ: Назад во времето на златните осумдесетти

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

Има 11 милиони следбеници и открива како и за што ги користи социјалните мрежи

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини

ШТО ПОДГОТВУВА Цукерберг: Фејсбук им нанесува сериозен удар на медиумските содржини

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА: Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

ИНТЕРВЈУ ДИРИГЕНТКАТА БИСЕРА ЧАДЛОВСКА: Во осмиот месец од бременоста чевелот ми испадна на сцена

СКОПЈЕ НЕ Е ПО НИВЕН ВКУС: Имаат успешни кариери, а живеат во внатрешноста

СКОПЈЕ НЕ Е ПО НИВЕН ВКУС: Имаат успешни кариери, а живеат во внатрешноста