19 Февруари, 2018
0.3764
    ALK 7932.13    -0.83%     CKB 600    15.38%     GRNT 810.5    -1.16%     KMB 3397.19    2.23%     LOZP 2400    14.29%     MPT 29500    0%     MTUR 4200    0.02%     OKTA 3600    -2.7%     RMDEN16 94.8    0%     RZIT 20    0%     RZLV 50    -5.66%     SLAV 3600    -40.98%     TETE 2236.02    3.04%     ZPKO 2812    -1.22%

ДОСИЕ СУБВЕНЦИИ: Претседател на Комисија сакал да стане првиот „Македонски идол“

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2018

Во обид да дознаеме повеќе информации за луѓето што ја воделе Комисијата која одлучувала на конкурсите во рамките на Законот за поддршка на домашната музичка продукција наидовме на повеќе интересни податоци и факти (линк до текстот со Автовски). Сепак, Константин Карев е човекот со највпечатлива биографија. Станува збор за автор, музичар, интерпретатор и поет од Гевгелија кој пред осум години сакал да стане првиот „Македонски идол“. Снимката од аудицијата не е со најдобар квалитет (бидете трпеливи првите 25 секунди), но вреди да се погледне неговиот уникатен настап со песна која, како што ја најавува и самиот водител, ја слушаме само еднаш, но ќе ја запомниме засекогаш.


Овој музичар двапати бил член, пред да го изберат за претседател на „жирито“ кое одлучувало кому ќе му бидат одобрени музички субвенции. Со Комисијата раководел на последниот конкурс кој минатата недела прв го објави „Женски Магазин“.

Целиот текст причитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Потпишан договор за државна поддршка со групацијата ВИК – почетна инвестиција од 6 милиони евра и 60 нови работни места

Потпишан договор за државна поддршка со групацијата ВИК – почетна инвестиција од 6 милиони евра и 60 нови работни места

СЕЛА сведочеше за нападот од 27 април

СЕЛА сведочеше за нападот од 27 април

Дете од Штип почина на Детската клиника во Скопје

Дете од Штип почина на Детската клиника во Скопје

Јункер доаѓа во Скопје - со кого ќе се сретне?

Јункер доаѓа во Скопје - со кого ќе се сретне?

Кои се недостатоците на извештајот на ФПСМ за трагичната смрт на Калина и Александар?

Кои се недостатоците на извештајот на ФПСМ за трагичната смрт на Калина и Александар?

ВМРО бара морална одговорност од повисоко ниво за слчајот со силуваното девојче

ВМРО бара морална одговорност од повисоко ниво за слчајот со силуваното девојче

Како пресуди судот за Ивона Талевска?

Како пресуди судот за Ивона Талевска?

ХРАНА, АЛКОХОЛ, ФАЛСИФИКАТИ: Што падна во рацете на царинските службеници?

ХРАНА, АЛКОХОЛ, ФАЛСИФИКАТИ: Што падна во рацете на царинските службеници?

ИСТРАГАТА ПРОДОЛЖУВА: По скандалот во „25 мај“ директорот презеде одговорност

ИСТРАГАТА ПРОДОЛЖУВА: По скандалот во „25 мај“ директорот презеде одговорност